Először dél-amerikai a katolikusok vezetője

2013. március 13., címkék: pápa, i ferenc, Vatikán, vatikán, xvi benedek, katolikus egyház

Szerda este hét óra körül felszállt a füst a Vatikánban, ami azt jelentette, hogy a pápaválasztó konklávé döntött a katolikus egyház új vezetőjéről. Bő egy órával később kiderült, Ferenc néven az argentin Jorge Mario Bergoglio bíboros lesz az első dél-amerikai és egyben az első jezsuita pápa, a februárban lemondott XVI. Benedek utóda.

XVI. Benedek pápa lemond tisztségéről

2013. február 11., címkék: katolikus, xvi benedek

A római katolikus egyház feje február 11-én délelőtt jelentette be, hogy megválik pozíciójától. A vatikáni szék február 28-án este 8 órától üresnek minősül az új pápa megválasztásáig.

Nemzetközi Holocaust-emléknap – január 27

2010. január 27., címkék: Nagyvilág, nemzetközi holocaust-emléknap, xvi benedek

Az auschwitzi koncentrációs tábort 1945. január 27-én szabadította fel a szovjet hadsereg. 1996-ban Roman Herzog német szövetségi elnök azt javasolta, nyilvánítsák ezt a napot „A nemzeti szocializmus áldozatainak emléknapjává”. Az ENSZ pedig 2005-ben nemzetközi Holocaust-emléknappá emelte január 27-két.

XVI. Benedek: A bevándorló emberi lény, akit megillet a tisztelet

2010. január 10., címkék: ökumené, bevándorlók, xvi benedek, Ökumené, ima

XVI. Benedek pápa vasárnap elítélte az olaszok és afrikai bevándorlók között az elmúlt napokban Olaszország déli részén történt erőszakcselekményeket, a véres összecsapásokat.